SHIH TZU - Zanim nabędziemy psa - SHIH TZU PORADY, SKLEP INTERNETOWY, FORUM, OGŁOSZENIA, HODOWLE, WETERYNARZE
 
Menu Główne
Nowa galeria
Witamy
Historia rasy
Galeria zdjęć
Ogłoszenia
FORUM
Kontakt
Szukaj
Porady
Kupujemy Shih Tzu
Wybór psa
Zanim nabędziemy psa
Pierwsza podróż
Pierwsza wizyta w domu
Pierwsza noc
Spacer i zabawa
Inne zwierzęta
Nauka czystości
Żywienie
Troska o zdrowie
Pielęgnacja
Kąpiel
Oczy i uszy
Sierść i pazury
Nadesłane artykuły
Jak nie dać się oszukać hodowcy i przygotować na pierwsze wspólne dni.
Pielęgnacja.
Wszystko o rasie.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2,334
Najnowszy użytkownik: annagrzywa
Ostatnio dodane zdjęcia

GoGo

śnieżna kuleczka

Alisia :)

miluś
Zanim nabędziemy psa
troskaozdrowie

Jeśli już zdecydowaliśmy się na kupno psa, powinniśmy przygotować się na jego przybycie do domu. Przede wszystkim należy zakupić potrzebne rzeczy:

    - karmę,
    - miski na karmę suchą, mokrą i wodę,
    - budę lub legowisko,
    - kosmetyki oraz artykuły do kąpieli i pielęgnacji sierści,
    - zabawki.

Następnie musimy zdecydować, w którym miejscu w domu zostaną ustawione miski na jedzenie. Najczęściej i najwygodniej, jeśli będzie to kuchnia. Pod miski w celu utrzymania czystości najlepiej jest podłożyć zmywalne maty, szczególnie kiedy szczeniak jest mały i brudzi w koło siebie. Ważne jest również znalezienie odpowiedniego miejsca na legowisko. Pies musi mieć swój azyl, w którym będzie mógł odpocząć, schronić się lub schować kość czy zabawkę. Powinno to być miejsce, z którejś strony zagrodzonej meblami, ponieważ otwarta przestrzeń nie jest odpowiednio przytulna i cicha. Należy pamiętać, aby miejsce to nie było zbyt ruchliwe, ale jednocześnie pies powinien mieć możliwość obserwować otoczenie. Do wyboru mamy kilka możliwych posłań np: wiklinowe, gąbkowe, w kształcie legowiska niskiego lub igloo. Legowiska wiklinowe wydają dźwięki, które mogą później uspokajać psa ale są trudne do utrzymania czystości oraz psy mogą je gryźć i połykać kawałki wikliny. Legowiska gąbkowe są miękkie i odpowiednie dla psów, które lubią je gryźć uspokajając się przy tym. Niektóre psy lubą przytulne posłania w kształcie igloo. Należy pamiętać, że legowisko psa jest jego własnością i nie należy , a przekraczać granic, nie wyciągać z niego psa ani nie przeszkadzać mu w nim. troskaozdrowie

Bardzo ważne jest również zapewnienie bezpieczeństwa w domu. Należy zabezpieczyć wszystkie kable oraz inne przedmioty, które są na widoku i mogą zostać pogryzione. Pamiętajmy też o zabezpieczeniu schodów, z których maluch może spaść oraz podwórka, np. stawów, furtki, płotu, garażu i budynków gospodarczych, w których należy sprawdzić czy nie w zasięgu szczeniaka trucizn czy środków czystości. Kolejną istotną rzeczą jest podział obowiązków pomiędzy członków rodziny. Decydujemy, kto karmi psa, wyprowadza na spacery, a kto zajmie się jego pielęgnacją.