Shih Tzu Fryzury

stare odmiany jabłoni - Hodowla Peneleos -

Jaka fryzura dla shih tzu?

Shih Tzu FryzuryShih Tzu Fryzury

Długa sierść psów rasy shih tzu pozwala na nadawanie tym psom odpowiedniego wyglądu poprzez strzyżenie. Obecnie w salonach piękności dla psów znaleźć można wiele propozycji, jeżeli chodzi o shih tzu fryzury. Oczywiście, jeżeli ktoś chce wystawiać swojego psa na wystawach nie może zdecydować się na taką usługę, ponieważ szata psa musi pozostać naturalna.

Wszyscy inni, którzy chcą zdecydować się na strzyżenie shih tzu mogą wybierać spośród wielu psich stylizacji.

W salonach groomerskich strzyżone są psy nie według z góry określonych wzorców, ale według pomysłów i przede wszystkim umiejętności osób, które wykonują strzyżenie shih tzu. Dlatego tak bardzo ważne jest to, by wybrać dobry salon, w którym osoba wykonująca strzyżenie psa zna się na swoim fachu, a jednocześnie potrafi obchodzić się w odpowiedni sposób z psiakiem. Shih tzu fryzury mogą być bardziej wymyślne, jak i bardziej klasyczne. To od właściciela zależy, jak będzie chciał wystylizować swojego psa.

Decydując się na strzyżenie shih tzu warto pamiętać przede wszystkim o tym, by shih tzu fryzury, które bierzemy pod uwagę nie tylko wyglądały dobrze, ale przede wszystkim były komfortowe dla samego psa. Fryzury dla shih tzu mogą zatem obejmować tylko przycięcie zbyt długiej sierści na ciele i pysku, umożliwiając tym samym mniej skomplikowaną pielęgnację na co dzień. Fryzury dla shih tzu mogą być również bardziej odważne i mogą polegać na przykład na krótkim obcięciu całej sierści psa. Fryzury shih tzu to nie tylko długość sierści, ale także jej odpowiednie przycięcie. Bardzo popularne stały się fryzury, w których pieskom zostawia się dłużą sierść na pyszczku i uszach, którą po prostu związuje się gumkami lub spinkami. Fryzury shih tzu mogą być naprawdę różnorodne, a efekt końcowy zależy od pomysłowości i gustu właściciela.