SHIH TZU - Nauka czystości - SHIH TZU PORADY, SKLEP INTERNETOWY, FORUM, OGŁOSZENIA, HODOWLE, WETERYNARZE
 
Menu Główne
Nowa galeria
Witamy
Historia rasy
Galeria zdjęć
Ogłoszenia
FORUM
Kontakt
Szukaj
Porady
Kupujemy Shih Tzu
Wybór psa
Zanim nabędziemy psa
Pierwsza podróż
Pierwsza wizyta w domu
Pierwsza noc
Spacer i zabawa
Inne zwierzęta
Nauka czystości
Żywienie
Troska o zdrowie
Pielęgnacja
Kąpiel
Oczy i uszy
Sierść i pazury
Nadesłane artykuły
Jak nie dać się oszukać hodowcy i przygotować na pierwsze wspólne dni.
Pielęgnacja.
Wszystko o rasie.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2,382
Najnowszy użytkownik: sylwiameduza
Ostatnio dodane zdjęcia

GoGo

śnieżna kuleczka

Alisia :)

miluś
Nauka czystości

Jednym z najwcześniejszych zadań, jakie staną przed właścicielem szczeniaka jest nauczenie go czystości. Naukę zaczynamy już pierwszego dnia. Pieska wynosimy na dwór po każdym posiłku, po obudzeniu się oraz przed zabawą, ponieważ gdy będzie nią zajęty może zapomnieć się i nabrudzić. Malec powinien mieć możliwość załatwiania się co godzinę lub dwie. Im bardziej konsekwentni i wytrwali będziemy, tym szybciej nam się to opłaci. Za załatwienie się na dworze chwalimy i nagradzamy, a nigdy nie karcimy za nabrudzenie w domu. Na dwór warto wynosić szczeniaczek psa w miejsca już oznakowane przez inne psy lub w które sam wcześniej nasiusiał bo własny zapach zachęca psa do odnowienia go. Nie denerwujmy się, gdy szczeniak najpierw będzie chciał wąchać i kręcić się w kółko a dopiero potem przystąpi do dzieła.

Możemy również nauczyć psa czystości za pomocą gazet. W tym celu w pokoju, w którym nie ma dywanu a jest zmywalna podłoga rozkładamy gazety na całą powierzchnię. Kiedy szczeniak ograniczy się do kilku miejsc usuwamy niepotrzebne gazety, zostawiając tylko te przez niego wybrane. Z czasem zmniejszamy liczbę gazet i przesuwamy je w kierunku drzwi. Gdy szczeniak nauczy się załatwiać pod drzwiami wynosimy gazety na dwór, pozwalając załatwić mu się na nich, a potem całkowicie je usuwamy. Jeżeli zauważymy, że szczeniak kręci się przy drzwiach w poszukiwaniu gazety, wyprowadzamy go na dwór i chwalimy za każde załatwienie się tam. szczeniaczek

Podczas robienia przez pieska siusiu możemy wydać polecenie "siusiaj!" będzie to przydatne przed podróżą lub kiedy piesek będzie musiał zostać sam w domu i zachęci go do załatwienia się na zapas.

Jeżeli w domu są inne psy, szczeniak z pewnością będzie próbował je naśladować i szybko nauczy się czystości.