Menu Główne
Nowa galeria
Witamy
Historia rasy
SKLEPIK
Galeria zdj─?─?
Og??oszenia
FORUM
Kontakt
Szukaj
Porady
Kupujemy Shih Tzu
Wyb??r psa
Zanim nab─?dziemy psa
Pierwsza podr????
Pierwsza wizyta w domu
Pierwsza noc
Spacer i zabawa
Inne zwierz─?ta
Nauka czysto??ci
??ywienie
Troska o zdrowie
Piel─?gnacja
K─?piel
Oczy i uszy
Sier??─? i pazury
Nades??ane artyku??y
Jak nie da─? si─? oszuka─? hodowcy i przygotowa─? na pierwsze wsp??lne dni.
Piel─?gnacja.
Wszystko o rasie.
Logowanie
Nazwa u┼╝ytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj si─Ö

Nie mo┼╝esz si─Ö zalogowa─ç?
Popro┼Ť o nowe has┼éo
Losowa Fotka
Aktualnie online
Go┼Ťci online: 6

U┼╝ytkownik├│w online: 0

┼ü─ůcznie u┼╝ytkownik├│w: 1,969
Najnowszy u┼╝ytkownik: siroistiny
Ostatnio dodane zdj─?cia

Tina przed wizyt─? u...

Tina na wakacjach

Maja

spinki
Zobacz temat
SHIH TZU :: SHIH-TZU forum :: Hodowla
 Drukuj temat
Pilnie Shih tzu po porodzie
siema
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2011 09:18
Pocz─?tkuj─?cy u??ytkownik

Post├│w: 20
Data rejestracji: 18.07.11

Witam. Jestem tutaj nowy i mam takie pytanko. Moja sunia 3 dni temu urodzi??a 4 szczeniaki - 3 psy i 1 suczka. Por??d mia??a wyznaczony dopiero na dzi?? i dlatego jak rodzi??a nie by??o nikogo w domu. Po powrocie by??y ju?? urodzone 3 szczeniaki. W zwi─?zku z tym nie wiedzia??em czy wydali??a wszystkie ??o??yska cy te?? nie. nast─?pnego dnia po wizycie u weterynarza, po badaniu usg okaza??o si─? ??e zosta??y 1-2 ??o??yska, dosta??a jakie?? zastrzyki i antybiotyk na wydalenie tego. Tylko problem w tym, ??e do dzi?? nie widzia??em, ??eby co?? wydali??a. Ale pytanie moje jest takie. Niekt??re szczeniaki ostatnio podczas jedzenia piszcz─?, nie wiem czemu, gdy?? matka ma mleko. Po 3 dniach suka wychodzi z kojca staje obok i piszczy lub idzie gdzie?? si─? chowa po k─?tach, lecz gdy tylko szczeniaki zapiszcz─? - wraca do kojca. Czy to jest normalne, czy trzeba na to jako?? reagowa─?. Prosz─? o szybk─? odpowied??.

mrzanka
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2011 10:27
Awatar

U??ytkownik

Post├│w: 109
Data rejestracji: 30.06.11

Id?? do innego weta i spytaj si─? o jej stan. Musisz jej pomaga─? i pilnowa─? poniewa?? nie wie co robi─? i oczekuje pomocy.
img36.imageshack.us/img36/5213/podpisdn.png

Uploaded with ImageShack.us

mama Maciusia
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2011 12:39
Awatar

Do??wiadczony u??ytkownik

Post├│w: 222
Data rejestracji: 30.12.10

Za rozmna??anie nie powinny brac sie osoby kt??re nia maja o tym poj─?cia....

a potem ratunku....

forum nie jest od tego aby dawac takie rady,a jak p??jdzie cos nie tak to b─?dziesz nas oskar??a?? ??e kto?? Ci cos powiedzia?? itp.takimi sprawami powinien zajmowac sie sta??y wet.suczki,kt??ry prowadzi?? ci─???e,por??d i po????g

nie wytrzyma??amSad(((((((pies to nie zabawka...
nawet jesli usg okresli termin nie znaczy ??e tak b─?dzie,w ostatnich dniach nie wolno suczki samej zostawic,ciesz sie ze tak sie wszystko sko??czy??o a jakby maluch zaklinowa?? si─? straci??by?? wszystkich...

Ludzie nauczcie sie odpowiedzialno??ci za swoich pupili.....aaaaaAngry
Edytowane przez mama Maciusia dnia 18-07-2011 12:42
1% dla mojego synka Maciusiahttp://macius.anr...
z g??ry dziekujemy!

siema
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2011 13:52

po pierwsze nie pisa??em tego po to aby kto?? to komentowa?? tylko mo??e mia?? podobn─? sytuacje i mo??e to jest normalne!!! po 2 termin porodu - 63 dni mija?? 20 i najwcze??niej mia??a rodzi─? 18, gdzie na ten okres wzi─???em urlop. do weterynarza id─? jutro, ale chcia??em porady czy nie trzeba i??─? dzi?? tak??e nie ka??dy jest taki do??wiadczony jak ty i od razu 5 porod??w prze??y??!!!

Shihtzu
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2011 14:03
Awatar

Administrator

Post├│w: 920
Data rejestracji: 04.09.09

hmmm ja nie wiem jak to u shih, bo mam samca, ale np. nasza kotka nie chcia??a si─? okoci─? kiedy kto?? by?? w pobli??u, mia??a wszelkie objawy, ??e ju?? powinna rodzi─?, wi─?c moja mama siedzia??a z ni─? przygotowana, ??eby jej pom??c czy co??, a ona by??a strasznie niespokojna, wr─?cz odgania??a mam─?, no to mama zostawi??a j─? w spokoju i tylko ukradkiem do niej zerka??a i dopiero wtedy si─? okoci??a... mo??e tak wychodzi, bo jest zm─?czona ju?? porodem i ma??ymi i chce mie─? troch─? spokoju, nie wiem, nasza kotka by??a nerwowa po porodzie i zostawia??a ma??e nawet na d??u??szy czas, dziwne to dla nas by??o bo jak mia??y ju?? tak ze dwa tygodnie to upiera??a si─?, ??e koniecznie musi i??─? na dw??r i znika??a na kilka godzin... co do tego problemu z ??o??yskiem to zdecydowanie najlepiej do weta i te?? jakiego?? innego dla pewno??ci, je??li 2 wet??w stwierdzi, ??e ok to ju?? mo??esz by─? raczej spokojny
Galeria zdj─?─? Figusia: http://shih-tzu.p...lbum_id=21
www.suwaczek.pl/cache/84e2c31cbf.png

Adabe
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2011 14:05
Weteran

Post├│w: 934
Data rejestracji: 24.06.11

Tez jestem za tym ??eby skontaktowa─? si─? z lekarzem specjalist─?Wink nie trzeba zaraz jecha─?, mo??na do przychodni weterynarii zadzwoni─? i opowiedzie─? ca??a sytuacj─?, oni rozwiej─? twoje w─?tpliwo??ci...

siema
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2011 14:31

do weterynarza chodz─? wed??ug opinii bardzo dobrego z d??ugoletnim sta??em. Jutro id─? na kolejne usg czy ju?? wszystko w porz─?dku z ??o??yskiem, to od razu o wszystko si─? wypytam. Szczeniaki codziennie po kilkana??cie gram przybieraj─? na wadze.

ewa-2011
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2011 14:35
Awatar

SHIH-TZU maniak

Post├│w: 1297
Data rejestracji: 05.06.11

Bez badania suki nic nie stwierdzi na 100%, nie we??mie takiej odpowiedzialno??ciSad Uwa??am,??e powiniene?? wzi─?─? ma??e, ich matk─? i do weterynarza i to szybciutko. Smile
Juka

shihtziak
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2011 14:37
U??ytkownik

Post├│w: 142
Data rejestracji: 18.01.11

Suka mo??e urodzi─? ju?? w 57 dniu ci─???y!!!! Tak samo jak kobieta ma wyznaczony termin a i tak por??d mo??e rozpocz─?─? si─? przed lub po. W tym momencie problemem s─? niewydalone ??o??yska, kt??re mog─? doprowadzi─? do og??lnego zaka??enia organizmu suki, a p????niej nawet ??mierci!!!! Musisz koniecznie skonsultowa─? si─? z wetem, aby doradzi?? co zrobi─?. Szczeni─?ta nie powinny ca??y czas piszcze─?, a suka w pierwszych dniach praktycznie nie opuszcza ma??ych a krok, nie chce wyj??─? nawet za potrzeb─?, wydaje mi si─?, ??e Twoja sunia nie czuje si─? najlepiej i nie obejdzie si─? bez antybiotyku, lub nawet jakiej?? operacji, ??o??yska powinny zosta─? wydalone najp????niej do 24 h po porodzie.

Adabe
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2011 15:08
Weteran

Post├│w: 934
Data rejestracji: 24.06.11

No to daj nam zna─? jak z suczk─? i ma??ymi, je??li wet jest fajny to mo??e z domow─? wizyta wpadnie, bo dla suki kt??ra dopiero co urodzi??a to tez mo??e by─? stres tak je??dzi─?.

wiolka1517
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2011 15:34
Awatar

Post├│w: 331
Data rejestracji: 17.03.11

je??li dosta??a zastrzyk i antybiotyk to powinno by─? ok ??ozyska mog??a zjesc jak tylko wysz??y wiec nie b─?dziesz widzie─? czy wydali??a tylko usg to pokaze wi─?c zobaczysz po wizycie jesli to jej pierwsze szczeniaki to moze by─? troche zagubiona nie kazda suczka ma instynkt niekt??re mog─? nawet odrzuci─? szczeniaki musisz z nia przesiadywa─? podk??ada─? jej je do lizania i po prostu z ni─? bo─?dz moze poczuje sie lepiej i nie b─?dzie tak ??le trzymamy kciuki i czekamy na foteczki kuleczek i dzielnej mamusi Grin i zapraszamy do nas na forum na pewno b─?dzie nam mi??oSmile
Album LEO http://www.shih-tzu.pl/photogallery.php?album_id=99
www.suwaczek.pl/cache/6667dfe3f2.png[/url]

mama Maciusia
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2011 16:21
Awatar

zdania nie zmienie....

brak przygotowania i tyle igranie z losem,skoro po porodzie masz takie pytania...
przed dopuszczeniem suni powinienes znale??─? takiego weta kt??ry zna sie najlepiej i do kt??rego mo??esz zwr??cic sie z kazdym pytaniem

a co do mnie to pomy??ka,moja Luna to szczeniak wi─?c nie mog??a byc 5 razy w ci─???y..
z g??ry dziekujemy!

siema
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2011 16:34

co do przygotowania to uwa??am ??e okres porodu mia??em przygotowany, wszystkie niezb─?dne rzeczy, nr do weterynarza, urlop w pracy. Hodowca, u kt??rego dopuszcza??em sunie m??wi?? ??eby nie spuszcza─? psa z oka 3 dni przed i po terminie porodu. A co do pyta?? to o r????ne rzeczy pyta??em ju?? kilku hodowc??w i weterynarza, co okaza??o si─? ??e jestem przewra??liwiony, dlatego teraz nie chcia??em zawraca─? im ju?? g??owy dlatego tu zapyta??em i liczy??em na pomoc.

mama Maciusia
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2011 16:47
Awatar

siema napisa??/a:
Witam. Jestem tutaj nowy i mam takie pytanko. Moja sunia 3 dni temu urodzi??a 4 szczeniaki - 3 psy i 1 suczka. Por??d mia??a wyznaczony dopiero na dzi?? i dlatego jak rodzi??a nie by??o nikogo w domu. Po powrocie by??y ju?? urodzone 3 szczeniaki. W zwi─?zku z tym nie wiedzia??em czy wydali??a wszystkie ??o??yska cy te?? nie. nast─?pnego dnia po wizycie u weterynarza, po badaniu usg okaza??o si─? ??e zosta??y 1-2 ??o??yska, dosta??a jakie?? zastrzyki i antybiotyk na wydalenie tego. Tylko problem w tym, ??e do dzi?? nie widzia??em, ??eby co?? wydali??a. Ale pytanie moje jest takie. Niekt??re szczeniaki ostatnio podczas jedzenia piszcz─?, nie wiem czemu, gdy?? matka ma mleko. Po 3 dniach suka wychodzi z kojca staje obok i piszczy lub idzie gdzie?? si─? chowa po k─?tach, lecz gdy tylko szczeniaki zapiszcz─? - wraca do kojca. Czy to jest normalne, czy trzeba na to jako?? reagowa─?. Prosz─? o szybk─? odpowied??.

to nie jest przewra??liwienie...

to nie jest normalne zachowanie ,i brak pozosta??ych ??o??ysk,a jesli wet.tak uwa??a ja bym go zmieni??a,masz prawo a nawet obowi─?zek by─? przewrazliwiony a dobry wet.powinien rozwiac kazde Twoje w─?tpliwo??─?i i pytania
z g??ry dziekujemy!

sylvera
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2011 17:52
Awatar

SHIH-TZU maniak

Post├│w: 2840
Data rejestracji: 20.06.10

Tak mamo Maciusia masz co do weta racj─?, powinien poinformowa─? dok??adnie ale to z wetami r????nie bywa co do ??o??ysk, norm─? jest ??e suczki je zjadaj─? i tak ma by─? poniewa?? ??o??yska zawieraj─? sk??adniki od??ywcze i pobudzaj─?ce laktacj─? ??rednio nale??y pozwoli─? na zjedzenie 3, 4 ??o??ysk wi─?ksza ilo??─? mo??e wywo??a─? biegunk─? wi─?c to ??e ich nie widzia??e?? to nic z??ego. Z??e jest ??e zosta??y, uwa??aj to niebezpieczne i jutro z samego rana do weta, zabierz te?? z matk─? ma??e, nie powinny by─? d??ugo rozdzielone no i je??eli matka odchodzi od ma??ych staraj si─? zapewni─? im ciep??o, kojec musi by─? dobrze wys??any ??eby si─? nie wych??odzi??y, to dla szczeni─?t niebezpieczne. Przydu?? weta masz prawo by─? nadwra??liwy, p??acisz za wizyt─? i ma Ci odpowiedzie─? na wszystkie pytania.
SmilePozdr??wka dla forumowicz??w.
Album Bafi-Finki http://shih-tzu.p...lbum_id=42

siema
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2011 18:56

ale czy Wy dok??adnie czytacie? Nast─?pnego dnia po porodzie na usg weterynarz powiedzia?? ??e zosta??y 1-2 ??o??yska, poda?? jej zastrzyki kt??re mia??y wypr????ni─? je i antybiotyk, ??eby nie gni??y w ??rodku kaza?? przyj??─? na nast─?pne usg we wtorek-??rod─? czy ju?? wszystko jest ok. Jutro id─? i wszystko si─? wyja??ni.

czarownisia
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2011 19:44
Awatar

Weteran

Post├│w: 608
Data rejestracji: 15.08.10

To napisz nam co i jak z Twoj─? suni─? po wizycie u weta, bo si─? troch─? martwimy o ni─?. Jak ma??e?
Kasia i Bella Smile

sylvera
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 19-07-2011 07:19
Awatar

SHIH-TZU maniak

Post├│w: 2840
Data rejestracji: 20.06.10

Spokojnie siema, my chcemy Ci tylko pom??c i razem z Tob─? si─? denerwujemy, niewiele jest u nas su?? kt??re mia??y szczeni─?ta a u tych kt??re mia??y nie by??o raczej takich problem??w, dla nas to te?? nowe do??wiadczenie i informacje, mam nadziej─? ??e twoja niunia poradzi sobie i wszystko dobrze si─? sko??czy. Koniecznie daj zna─? co powiedzia?? wet i czy ju?? po strachu i w og??le witaj. Jak ju?? wszystko b─?dzie ok daj fotki ??licznej mamusi i jej kluseczek a ok b─?dzie na pewno. Powodzenia.
SmilePozdr??wka dla forumowicz??w.
Album Bafi-Finki http://shih-tzu.p...lbum_id=42

mrzanka
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 19-07-2011 08:21
Awatar

U??ytkownik

Post├│w: 109
Data rejestracji: 30.06.11

Co jedynie to popieram Mam─? Maciusia. Jak nie jeste?? gotowy to po co wydajesz na ??wait kolejne psy ? No po co ?
Nie rozumiesz podstawowych rzeczy, wi─?c narpiew si─? troch─? pod??ucz, a p????niej staraj si─?, aby suczka mia??a m??ode.

A gdyby?? ty by??/a w ci─???y to co te?? czeka??/a - by?? na wyznaczony dzie?? a wcze??niej pojecha??/a sobie na urlopik?

Nieodpowiedzialno??─? szczeg??lnie taka jest cholernie rzenuj─?ca. AngryAngry
img36.imageshack.us/img36/5213/podpisdn.png

Uploaded with ImageShack.us

ewa-2011
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 19-07-2011 08:34
Awatar

SHIH-TZU maniak

Post├│w: 1297
Data rejestracji: 05.06.11

Siema , czy ju?? by??e?? u weta daj zna─? co z suni─? i czy pr??bowa??a karmi─? ma??e....odezwij si─?.Sad
Juka

Przeskocz do forum:
Reklamy