Menu Główne
Nowa galeria
Witamy
Historia rasy
SKLEPIK
Galeria zdjęć
Ogłoszenia
FORUM
Kontakt
Szukaj
Porady
Kupujemy Shih Tzu
Wybór psa
Zanim nabędziemy psa
Pierwsza podróż
Pierwsza wizyta w domu
Pierwsza noc
Spacer i zabawa
Inne zwierzęta
Nauka czystości
Żywienie
Troska o zdrowie
Pielęgnacja
Kąpiel
Oczy i uszy
Sierść i pazury
Nadesłane artykuły
Jak nie dać się oszukać hodowcy i przygotować na pierwsze wspólne dni.
Pielęgnacja.
Wszystko o rasie.
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Aktualnie online
Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 1,853
Najnowszy użytkownik: NellyS770
Ostatnio dodane zdjęcia

Moja Fifi

Mija

...mój nowy człone...

Boni
Zobacz temat
SHIH TZU :: SHIH-TZU forum :: Hodowla
 Drukuj temat
Pilnie Shih tzu po porodzie
siema
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2011 11:18
Początkujący użytkownik

Data rejestracji: 18.07.11

Witam. Jestem tutaj nowy i mam takie pytanko. Moja sunia 3 dni temu urodziła 4 szczeniaki - 3 psy i 1 suczka. Poród miała wyznaczony dopiero na dziś i dlatego jak rodziła nie było nikogo w domu. Po powrocie były już urodzone 3 szczeniaki. W związku z tym nie wiedziałem czy wydaliła wszystkie łożyska cy też nie. następnego dnia po wizycie u weterynarza, po badaniu usg okazało się że zostały 1-2 łożyska, dostała jakieś zastrzyki i antybiotyk na wydalenie tego. Tylko problem w tym, że do dziś nie widziałem, żeby coś wydaliła. Ale pytanie moje jest takie. Niektóre szczeniaki ostatnio podczas jedzenia piszczą, nie wiem czemu, gdyż matka ma mleko. Po 3 dniach suka wychodzi z kojca staje obok i piszczy lub idzie gdzieś się chowa po kątach, lecz gdy tylko szczeniaki zapiszczą - wraca do kojca. Czy to jest normalne, czy trzeba na to jakoś reagować. Proszę o szybką odpowiedź.

mrzanka
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2011 12:27
Awatar

Użytkownik

Data rejestracji: 30.06.11

Idź do innego weta i spytaj się o jej stan. Musisz jej pomagać i pilnować ponieważ nie wie co robić i oczekuje pomocy.
img36.imageshack.us/img36/5213/podpisdn.png

Uploaded with ImageShack.us

mama Maciusia
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2011 14:39
Awatar

Doświadczony użytkownik

Data rejestracji: 30.12.10

Za rozmnażanie nie powinny brac sie osoby które nia maja o tym pojęcia....

a potem ratunku....

forum nie jest od tego aby dawac takie rady,a jak pójdzie cos nie tak to będziesz nas oskarżał że ktoś Ci cos powiedział itp.takimi sprawami powinien zajmowac sie stały wet.suczki,który prowadził ciąże,poród i połóg

nie wytrzymałamSad(((((((pies to nie zabawka...
nawet jesli usg okresli termin nie znaczy że tak będzie,w ostatnich dniach nie wolno suczki samej zostawic,ciesz sie ze tak sie wszystko skończyło a jakby maluch zaklinował się straciłbyś wszystkich...

Ludzie nauczcie sie odpowiedzialności za swoich pupili.....aaaaaAngry
Edytowane przez mama Maciusia dnia 18-07-2011 14:42
1% dla mojego synka Maciusiahttp://macius.anr...
z góry dziekujemy!

siema
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2011 15:52
Początkujący użytkownik

po pierwsze nie pisałem tego po to aby ktoś to komentował tylko może miał podobną sytuacje i może to jest normalne!!! po 2 termin porodu - 63 dni mijał 20 i najwcześniej miała rodzić 18, gdzie na ten okres wziąłem urlop. do weterynarza idę jutro, ale chciałem porady czy nie trzeba iść dziś także nie każdy jest taki doświadczony jak ty i od razu 5 porodów przeżył!!!

Shihtzu
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2011 16:03
Awatar

Administrator

Data rejestracji: 04.09.09

hmmm ja nie wiem jak to u shih, bo mam samca, ale np. nasza kotka nie chciała się okocić kiedy ktoś był w pobliżu, miała wszelkie objawy, że już powinna rodzić, więc moja mama siedziała z nią przygotowana, żeby jej pomóc czy coś, a ona była strasznie niespokojna, wręcz odganiała mamę, no to mama zostawiła ją w spokoju i tylko ukradkiem do niej zerkała i dopiero wtedy się okociła... może tak wychodzi, bo jest zmęczona już porodem i małymi i chce mieć trochę spokoju, nie wiem, nasza kotka była nerwowa po porodzie i zostawiała małe nawet na dłuższy czas, dziwne to dla nas było bo jak miały już tak ze dwa tygodnie to upierała się, że koniecznie musi iść na dwór i znikała na kilka godzin... co do tego problemu z łożyskiem to zdecydowanie najlepiej do weta i też jakiegoś innego dla pewności, jeśli 2 wetów stwierdzi, że ok to już możesz być raczej spokojny
Galeria zdjęć Figusia: http://shih-tzu.p...lbum_id=21
www.suwaczek.pl/cache/84e2c31cbf.png

Adabe
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2011 16:05
Weteran

Data rejestracji: 24.06.11

Tez jestem za tym żeby skontaktować się z lekarzem specjalistąWink nie trzeba zaraz jechać, można do przychodni weterynarii zadzwonić i opowiedzieć cała sytuację, oni rozwieją twoje wątpliwości...

siema
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2011 16:31
Początkujący użytkownik

do weterynarza chodzę według opinii bardzo dobrego z długoletnim stażem. Jutro idę na kolejne usg czy już wszystko w porządku z łożyskiem, to od razu o wszystko się wypytam. Szczeniaki codziennie po kilkanaście gram przybierają na wadze.

ewa-2011
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2011 16:35
Awatar

SHIH-TZU maniak

Data rejestracji: 05.06.11

Bez badania suki nic nie stwierdzi na 100%, nie weźmie takiej odpowiedzialnościSad Uważam,że powinieneś wziąć małe, ich matkę i do weterynarza i to szybciutko. Smile
Juka

shihtziak
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2011 16:37
Użytkownik

Data rejestracji: 18.01.11

Suka może urodzić już w 57 dniu ciąży!!!! Tak samo jak kobieta ma wyznaczony termin a i tak poród może rozpocząć się przed lub po. W tym momencie problemem są niewydalone łożyska, które mogą doprowadzić do ogólnego zakażenia organizmu suki, a później nawet śmierci!!!! Musisz koniecznie skonsultować się z wetem, aby doradził co zrobić. Szczenięta nie powinny cały czas piszczeć, a suka w pierwszych dniach praktycznie nie opuszcza małych a krok, nie chce wyjść nawet za potrzebą, wydaje mi się, że Twoja sunia nie czuje się najlepiej i nie obejdzie się bez antybiotyku, lub nawet jakiejś operacji, łożyska powinny zostać wydalone najpóźniej do 24 h po porodzie.

Adabe
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2011 17:08
Weteran

Data rejestracji: 24.06.11

No to daj nam znać jak z suczką i małymi, jeśli wet jest fajny to może z domową wizyta wpadnie, bo dla suki która dopiero co urodziła to tez może być stres tak jeździć.

wiolka1517
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2011 17:34
Awatar

Doświadczony użytkownik

Data rejestracji: 17.03.11

jeśli dostała zastrzyk i antybiotyk to powinno być ok łozyska mogła zjesc jak tylko wyszły wiec nie będziesz widzieć czy wydaliła tylko usg to pokaze więc zobaczysz po wizycie jesli to jej pierwsze szczeniaki to moze być troche zagubiona nie kazda suczka ma instynkt niektóre mogą nawet odrzucić szczeniaki musisz z nia przesiadywać podkładać jej je do lizania i po prostu z nią boądz moze poczuje sie lepiej i nie będzie tak źle trzymamy kciuki i czekamy na foteczki kuleczek i dzielnej mamusi Grin i zapraszamy do nas na forum na pewno będzie nam miłoSmile
Album LEO http://www.shih-tzu.pl/photogallery.php?album_id=99
www.suwaczek.pl/cache/6667dfe3f2.png[/url]

mama Maciusia
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2011 18:21
Awatar

Doświadczony użytkownik

zdania nie zmienie....

brak przygotowania i tyle igranie z losem,skoro po porodzie masz takie pytania...
przed dopuszczeniem suni powinienes znaleźć takiego weta który zna sie najlepiej i do którego możesz zwrócic sie z kazdym pytaniem

a co do mnie to pomyłka,moja Luna to szczeniak więc nie mogła byc 5 razy w ciąży..
z góry dziekujemy!

siema
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2011 18:34
Początkujący użytkownik

co do przygotowania to uważam że okres porodu miałem przygotowany, wszystkie niezbędne rzeczy, nr do weterynarza, urlop w pracy. Hodowca, u którego dopuszczałem sunie mówił żeby nie spuszczać psa z oka 3 dni przed i po terminie porodu. A co do pytań to o różne rzeczy pytałem już kilku hodowców i weterynarza, co okazało się że jestem przewrażliwiony, dlatego teraz nie chciałem zawracać im już głowy dlatego tu zapytałem i liczyłem na pomoc.

mama Maciusia
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2011 18:47
Awatar

Doświadczony użytkownik

siema napisał/a:
Witam. Jestem tutaj nowy i mam takie pytanko. Moja sunia 3 dni temu urodziła 4 szczeniaki - 3 psy i 1 suczka. Poród miała wyznaczony dopiero na dziś i dlatego jak rodziła nie było nikogo w domu. Po powrocie były już urodzone 3 szczeniaki. W związku z tym nie wiedziałem czy wydaliła wszystkie łożyska cy też nie. następnego dnia po wizycie u weterynarza, po badaniu usg okazało się że zostały 1-2 łożyska, dostała jakieś zastrzyki i antybiotyk na wydalenie tego. Tylko problem w tym, że do dziś nie widziałem, żeby coś wydaliła. Ale pytanie moje jest takie. Niektóre szczeniaki ostatnio podczas jedzenia piszczą, nie wiem czemu, gdyż matka ma mleko. Po 3 dniach suka wychodzi z kojca staje obok i piszczy lub idzie gdzieś się chowa po kątach, lecz gdy tylko szczeniaki zapiszczą - wraca do kojca. Czy to jest normalne, czy trzeba na to jakoś reagować. Proszę o szybką odpowiedź.

to nie jest przewrażliwienie...

to nie jest normalne zachowanie ,i brak pozostałych łożysk,a jesli wet.tak uważa ja bym go zmieniła,masz prawo a nawet obowiązek być przewrazliwiony a dobry wet.powinien rozwiac kazde Twoje wątpliwośći i pytania
z góry dziekujemy!

sylvera
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2011 19:52
Awatar

SHIH-TZU maniak

Data rejestracji: 20.06.10

Tak mamo Maciusia masz co do weta rację, powinien poinformować dokładnie ale to z wetami różnie bywa co do łożysk, normą jest że suczki je zjadają i tak ma być ponieważ łożyska zawierają składniki odżywcze i pobudzające laktację średnio należy pozwolić na zjedzenie 3, 4 łożysk większa ilość może wywołać biegunkę więc to że ich nie widziałeś to nic złego. Złe jest że zostały, uważaj to niebezpieczne i jutro z samego rana do weta, zabierz też z matką małe, nie powinny być długo rozdzielone no i jeżeli matka odchodzi od małych staraj się zapewnić im ciepło, kojec musi być dobrze wysłany żeby się nie wychłodziły, to dla szczeniąt niebezpieczne. Przyduś weta masz prawo być nadwrażliwy, płacisz za wizytę i ma Ci odpowiedzieć na wszystkie pytania.
SmilePozdrówka dla forumowiczów.
Album Bafi-Finki http://shih-tzu.p...lbum_id=42

siema
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2011 20:56
Początkujący użytkownik

ale czy Wy dokładnie czytacie? Następnego dnia po porodzie na usg weterynarz powiedział że zostały 1-2 łożyska, podał jej zastrzyki które miały wypróżnić je i antybiotyk, żeby nie gniły w środku kazał przyjść na następne usg we wtorek-środę czy już wszystko jest ok. Jutro idę i wszystko się wyjaśni.

czarownisia
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 18-07-2011 21:44
Awatar

Weteran

Data rejestracji: 15.08.10

To napisz nam co i jak z Twoją sunią po wizycie u weta, bo się trochę martwimy o nią. Jak małe?
Kasia i Bella Smile

sylvera
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 19-07-2011 09:19
Awatar

SHIH-TZU maniak

Data rejestracji: 20.06.10

Spokojnie siema, my chcemy Ci tylko pomóc i razem z Tobą się denerwujemy, niewiele jest u nas suń które miały szczenięta a u tych które miały nie było raczej takich problemów, dla nas to też nowe doświadczenie i informacje, mam nadzieję że twoja niunia poradzi sobie i wszystko dobrze się skończy. Koniecznie daj znać co powiedział wet i czy już po strachu i w ogóle witaj. Jak już wszystko będzie ok daj fotki ślicznej mamusi i jej kluseczek a ok będzie na pewno. Powodzenia.
SmilePozdrówka dla forumowiczów.
Album Bafi-Finki http://shih-tzu.p...lbum_id=42

mrzanka
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 19-07-2011 10:21
Awatar

Użytkownik

Data rejestracji: 30.06.11

Co jedynie to popieram Mamę Maciusia. Jak nie jesteś gotowy to po co wydajesz na śwait kolejne psy ? No po co ?
Nie rozumiesz podstawowych rzeczy, więc narpiew się trochę podłucz, a później staraj się, aby suczka miała młode.

A gdybyś ty był/a w ciąży to co też czekał/a - byś na wyznaczony dzień a wcześniej pojechał/a sobie na urlopik?

Nieodpowiedzialność szczególnie taka jest cholernie rzenująca. AngryAngry
img36.imageshack.us/img36/5213/podpisdn.png

Uploaded with ImageShack.us

ewa-2011
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 19-07-2011 10:34
Awatar

SHIH-TZU maniak

Data rejestracji: 05.06.11

Siema , czy już byłeś u weta daj znać co z sunią i czy próbowała karmić małe....odezwij się.Sad
Juka

Przeskocz do forum:
Reklamy