Linki sponsorowane
Menu Główne
Nowa galeria
Witamy
Historia rasy
SKLEPIK
Galeria zdjęć
Ogłoszenia
FORUM
Kontakt
Szukaj
Linki sponosorowane
Sklepik
Porady
Kupujemy Shih Tzu
Wybór psa
Zanim nabędziemy psa
Pierwsza podróż
Pierwsza wizyta w domu
Pierwsza noc
Spacer i zabawa
Inne zwierzęta
Nauka czystości
Żywienie
Troska o zdrowie
Pielęgnacja
Kąpiel
Oczy i uszy
Sierść i pazury
Nadesłane artykuły
Jak nie dać się oszukać hodowcy i przygotować na pierwsze wspólne dni.
Pielęgnacja.
Wszystko o rasie.
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Aktualnie online
Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2,148
Najnowszy użytkownik: Bafi
Ostatnio dodane zdjęcia

GoGo

śnieżna kuleczka

Alisia :)

miluś
Zobacz temat
SHIH TZU :: SHIH-TZU forum :: Zdrowie
 Drukuj temat
Czy shih-tzu może jeść nabiał??
Toffee
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 28-01-2011 19:08
Awatar

Użytkownik

Data rejestracji: 28.01.11

Irys uwielbia sery i jogurty . Nie szkodzą mu, więc raczej shih tzu mogą je jeść .
Karolina i Irys Grin

Galeria Iryska - http://www.shih-t...lbum_id=81

Spowrotem po długiej nieobecności Smile

www.iryseek.psy.pl
Reklama
Dodany dnia 01-09-2015 18:05
Zawsze pomocny

Data rejestracji: Zawsze

Specjalne produkty wybrane dla Twojego Shih Tzu:

IP: Tajny  
Martula07
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 28-01-2011 21:21
Nowicjusz

Data rejestracji: 20.12.10

DŻENI- również je od czasu do czasu plasterek żółtego sera,łyżeczkę masła czy samo żółtko z jajka i na razie nie ma jakiś niepokojących objawów. Najlepiej w razie niepewności pytać weterynarza.

lolek
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 29-01-2011 10:03
Awatar

Początkujący użytkownik

Data rejestracji: 03.01.11

rosół to przysmak Lolka Smile mleka jeszcze nie próbował i nie wiem czy to nastąpi
LoLeK Smile

suzi2008
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 29-01-2011 11:30
Doświadczony użytkownik

Data rejestracji: 08.12.10

Suzi pije mleko i jej smakuje
Ania i Suzi

sylvera
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 29-01-2011 13:57
Awatar

SHIH-TZU maniak

Data rejestracji: 20.06.10

Bardzo dużo psów ma uczulenie na krowie mleko, moja ma, Muszka też miała, po nabiale wymiotuje i ma rzadką kupkę wtedy można podać kozie mleko ale Bafi go nie lubi więc nie dostaje wcale.Nawet jak coś tylko zawiera mleko np. LU Petit pełne mleka wywołuje u mojej wymioty, wet powiedziała że jak będzie starsza to jej trochę przejdzie na razie absolutnie nie dawać mleka ani nic z mlekiem. Zauważcie że pierwsze o co pyta wet przy biegunce, wymiotach to czy piesek pił mleko i we wszystkich poradach też jest że lepiej ograniczyć mleko i nabiał albo nie dawać wcale, dotyczy oczywiście krowiego mleka.
SmilePozdrówka dla forumowiczów.
Album Bafi-Finki http://shih-tzu.p...lbum_id=42

nina595
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 29-01-2011 15:02
Awatar

Weteran

Data rejestracji: 19.06.09

Tak mi się teraz przypomniało, kiedyś czytałam na jakimś forum od r=r, na temat jakiejś pseudo hodowli znanej mi, że się tak wyrażę internetowo. Dopóki nie zaczęli kryć swoich suczek (shih tzu , cocker spaniel angielski, owczarek podhalański i teraz jeszcze york) co cieczkę (również takich które nie miały odpowiedniego wieku np. ostatnio rodziła u nich suczka mająca 15 miesięcy, nie trudno policzyć ile miała msc jak była kryta) i dopóki nie zaczęli prawie z każdego miotu zostawiać sobie suczki, to nie miałam nic przeciwko nim. Ale wtedy jeszcze babka nie robiła takich rzeczy, w każdym razie przed odbiorem szczeniaka mówiła ludziom żeby nie dawali maluchowi przez skończeniem min. 3 miesięcy żadnego innego jedzenia poza karmą, a w żadnym razie nabiału. Ale właścicielka tego szczeniaczka chciała być mądrzejsza i zrobiła sobie zupę chyba z pokrzyw czy innego zielska, zaprawiła ją śmietaną 30% i dała maluchowi jak miał 9 tyg. Pies zaczął wymiotować, dostał biegunki, miał dreszcze, później położył się i był wiotki. Babka się wystraszyła zadzwoniła po vetach, a że była sobota (i to nocne godziny) nikt nie odbierał, w końcu odważyła się zadzwonić do tej „hodowczyni” ta oczywiście najpierw ją zjechała, a później obudziła swojego veta (mieszkał dość blisko) i pojechali po szczeniaka. Małego ledwo odratowali, jeszcze pół godzi i nie przeżyłby z powodu zwykłej śmietany. Tak więc z nabiałem radzę ostrożnie zwłaszcza u szczeniaków. Ja mojej owszem daję nabiał, ale dość rzadko i zaczęłam to robić jak była już dorosła (mleko dostała max 3-4 razy rozcieńczone, raz ser biały, ale go nie lubi tak samo z jakiem, jedyne co najczęściej to kawałek sera żółtego).
"Człowiek to psie wyobrażenie Boga" - – Holbrook Jackson

Galeria Shanti:http://www.shih-t...lbum_id=20

Shanti i Magda PozdrawiająWink

sylvera
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 29-01-2011 15:23
Awatar

SHIH-TZU maniak

Data rejestracji: 20.06.10

Słyszałam podobną historię i to w poczekalni u weta, facet dał szczeniakowi serek homogenizowany, odrobinkę, tyle co na palec i piesek skończył z kroplówką. Podobno miał taką biegunkę że co krok siadał i kupkał. Złości mnie że tak rzadko hodowcy i weterynarze ostrzegają, dowiedzieć się możesz jak zapytasz albo jak już jest po fakcie. Bafi czasami dostaje żółtko na twardo ale bardzo ostrożnie, połówka bez dodatków, uwielbia to, leci w podskokach jak tylko słyszy stukanie jajka o blat, rozpoznaje dźwięk chytruska.Grin
SmilePozdrówka dla forumowiczów.
Album Bafi-Finki http://shih-tzu.p...lbum_id=42

Przeskocz do forum:
Boks reklamowy