Menu Główne
Nowa galeria
Witamy
Historia rasy
SKLEPIK
Galeria zdjęć
Ogłoszenia
FORUM
Kontakt
Szukaj
Porady
Kupujemy Shih Tzu
Wybór psa
Zanim nabędziemy psa
Pierwsza podróż
Pierwsza wizyta w domu
Pierwsza noc
Spacer i zabawa
Inne zwierzęta
Nauka czystości
Żywienie
Troska o zdrowie
Pielęgnacja
Kąpiel
Oczy i uszy
Sierść i pazury
Nadesłane artykuły
Jak nie dać się oszukać hodowcy i przygotować na pierwsze wspólne dni.
Pielęgnacja.
Wszystko o rasie.
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Table './shihtzup_shih/fusion_online' is marked as crashed and should be repairedTable './shihtzup_shih/fusion_online' is marked as crashed and should be repairedTable './shihtzup_shih/fusion_online' is marked as crashed and should be repaired
Aktualnie online
Table './shihtzup_shih/fusion_online' is marked as crashed and should be repairedTable './shihtzup_shih/fusion_online' is marked as crashed and should be repaired Gości online: 0

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2,012
Najnowszy użytkownik: mikusia
Ostatnio dodane zdjęcia

Dwa wariaty :D

Czasoumilacz <3

Czasoumilacz <3

Czasoumilacz <3
Zobacz temat
SHIH TZU :: SHIH-TZU forum :: Zdrowie
 Drukuj temat
Czy shih-tzu może jeść nabiał??
Toffee
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 28-01-2011 18:08
Awatar

Użytkownik

Data rejestracji: 28.01.11

Irys uwielbia sery i jogurty . Nie szkodzą mu, więc raczej shih tzu mogą je jeść .
Karolina i Irys Grin

Galeria Iryska - http://www.shih-t...lbum_id=81

Spowrotem po długiej nieobecności Smile

www.iryseek.psy.pl
Martula07
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 28-01-2011 20:21
Nowicjusz

Data rejestracji: 20.12.10

DŻENI- również je od czasu do czasu plasterek żółtego sera,łyżeczkę masła czy samo żółtko z jajka i na razie nie ma jakiś niepokojących objawów. Najlepiej w razie niepewności pytać weterynarza.

lolek
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 29-01-2011 09:03
Awatar

Początkujący użytkownik

Data rejestracji: 03.01.11

rosół to przysmak Lolka Smile mleka jeszcze nie próbował i nie wiem czy to nastąpi
LoLeK Smile

suzi2008
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 29-01-2011 10:30
Doświadczony użytkownik

Data rejestracji: 08.12.10

Suzi pije mleko i jej smakuje
Ania i Suzi

sylvera
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 29-01-2011 12:57
Awatar

SHIH-TZU maniak

Data rejestracji: 20.06.10

Bardzo dużo psów ma uczulenie na krowie mleko, moja ma, Muszka też miała, po nabiale wymiotuje i ma rzadką kupkę wtedy można podać kozie mleko ale Bafi go nie lubi więc nie dostaje wcale.Nawet jak coś tylko zawiera mleko np. LU Petit pełne mleka wywołuje u mojej wymioty, wet powiedziała że jak będzie starsza to jej trochę przejdzie na razie absolutnie nie dawać mleka ani nic z mlekiem. Zauważcie że pierwsze o co pyta wet przy biegunce, wymiotach to czy piesek pił mleko i we wszystkich poradach też jest że lepiej ograniczyć mleko i nabiał albo nie dawać wcale, dotyczy oczywiście krowiego mleka.
SmilePozdrówka dla forumowiczów.
Album Bafi-Finki http://shih-tzu.p...lbum_id=42

nina595
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 29-01-2011 14:02
Awatar

Weteran

Data rejestracji: 19.06.09

Tak mi się teraz przypomniało, kiedyś czytałam na jakimś forum od r=r, na temat jakiejś pseudo hodowli znanej mi, że się tak wyrażę internetowo. Dopóki nie zaczęli kryć swoich suczek (shih tzu , cocker spaniel angielski, owczarek podhalański i teraz jeszcze york) co cieczkę (również takich które nie miały odpowiedniego wieku np. ostatnio rodziła u nich suczka mająca 15 miesięcy, nie trudno policzyć ile miała msc jak była kryta) i dopóki nie zaczęli prawie z każdego miotu zostawiać sobie suczki, to nie miałam nic przeciwko nim. Ale wtedy jeszcze babka nie robiła takich rzeczy, w każdym razie przed odbiorem szczeniaka mówiła ludziom żeby nie dawali maluchowi przez skończeniem min. 3 miesięcy żadnego innego jedzenia poza karmą, a w żadnym razie nabiału. Ale właścicielka tego szczeniaczka chciała być mądrzejsza i zrobiła sobie zupę chyba z pokrzyw czy innego zielska, zaprawiła ją śmietaną 30% i dała maluchowi jak miał 9 tyg. Pies zaczął wymiotować, dostał biegunki, miał dreszcze, później położył się i był wiotki. Babka się wystraszyła zadzwoniła po vetach, a że była sobota (i to nocne godziny) nikt nie odbierał, w końcu odważyła się zadzwonić do tej „hodowczyni” ta oczywiście najpierw ją zjechała, a później obudziła swojego veta (mieszkał dość blisko) i pojechali po szczeniaka. Małego ledwo odratowali, jeszcze pół godzi i nie przeżyłby z powodu zwykłej śmietany. Tak więc z nabiałem radzę ostrożnie zwłaszcza u szczeniaków. Ja mojej owszem daję nabiał, ale dość rzadko i zaczęłam to robić jak była już dorosła (mleko dostała max 3-4 razy rozcieńczone, raz ser biały, ale go nie lubi tak samo z jakiem, jedyne co najczęściej to kawałek sera żółtego).
"Człowiek to psie wyobrażenie Boga" - – Holbrook Jackson

Galeria Shanti:http://www.shih-t...lbum_id=20

Shanti i Magda PozdrawiająWink

sylvera
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 29-01-2011 14:23
Awatar

SHIH-TZU maniak

Data rejestracji: 20.06.10

Słyszałam podobną historię i to w poczekalni u weta, facet dał szczeniakowi serek homogenizowany, odrobinkę, tyle co na palec i piesek skończył z kroplówką. Podobno miał taką biegunkę że co krok siadał i kupkał. Złości mnie że tak rzadko hodowcy i weterynarze ostrzegają, dowiedzieć się możesz jak zapytasz albo jak już jest po fakcie. Bafi czasami dostaje żółtko na twardo ale bardzo ostrożnie, połówka bez dodatków, uwielbia to, leci w podskokach jak tylko słyszy stukanie jajka o blat, rozpoznaje dźwięk chytruska.Grin
SmilePozdrówka dla forumowiczów.
Album Bafi-Finki http://shih-tzu.p...lbum_id=42

Przeskocz do forum:
Reklamy