Menu Główne
Nowa galeria
Witamy
Historia rasy
SKLEPIK
Galeria zdjęć
Ogłoszenia
FORUM
Kontakt
Szukaj
Porady
Kupujemy Shih Tzu
Wybór psa
Zanim nabędziemy psa
Pierwsza podróż
Pierwsza wizyta w domu
Pierwsza noc
Spacer i zabawa
Inne zwierzęta
Nauka czystości
Żywienie
Troska o zdrowie
Pielęgnacja
Kąpiel
Oczy i uszy
Sierść i pazury
Nadesłane artykuły
Jak nie dać się oszukać hodowcy i przygotować na pierwsze wspólne dni.
Pielęgnacja.
Wszystko o rasie.
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Aktualnie online
Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 1,919
Najnowszy użytkownik: Morusek11
Ostatnio dodane zdjęcia

Morisek :*

Zamyślona Majka

Majka na kanapie

Kapryśna Majka
Zobacz temat
SHIH TZU :: SHIH-TZU forum :: Wychowanie
 Drukuj temat
Denerwujące szczekanie !
Marysia
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 06-07-2013 10:54
SHIH-TZU maniak

Data rejestracji: 19.02.13

Mam taki nietypowy raczej problem. Tosia jest bardzo lękliwa ;/ Gdy tylko ktoś zadzwoni domofonem lub wejdzie kodem (wtedy słychać takie piiiip) to się denerwuje i idzie pod drzwi i szczeka. potem sie uspokaja na chwilke. Gdy ktoś wchodzi do domu to nie idzie go powąchać tylko strasznie szczeka, a gdy ją zamknę w łazience to w drzwi drapie i nadal szczeka, aż jej nie wypuszczę. Ostatnio tak pół godziny szczekała aż goście nie wyszli i to jest bardzo denerwujące, bo nie można spokojnie porozmawiać. Tak samo jest na dworze. Ktoś chce ją pogłaskać, a ona ucieka tzn. pupa do góry tak jakby innego psa zachęcała do zabawy i do tyłu ucieka kawałek, ale jest zawsze na smyczy więc daleko nie ucieka . Czy macie na to jakieś sposoby. Zaczęło się to jak miała 4 miesiące. Dzisiaj ma prawie 9 i nadal tak robi. Próbowałam chyba wszystkiego. Co jeszcze polecacie?
1. Karciłam ją wodą - nic nie dało
2.Zamykałam w innym pomieszczeniu, wiele osób o tym pisało, ale niestety to też nic nie dało.
3. Chciałam dawać klapsy gazetą, ale jakoś się nie przemogłam - NIE BIJE ZWIERZĄT.
4. Brałam na ręce i zamykałam pysk, ale wtedy mnie gryzła, teraz już nie gryzie i to jedyny dobry sposób, ale chyba za każdym razem i to jeszcze teraz w wakacje kiedy bardzo często mamy gości nie będę tak robić, bo to też męczy , a Tosia jest trochę ciężka już i jeszcze kiedy te mięśnie napręży to już wgl. ! Pomocyy ! Mam nadzieję, że coś jeszcze mogę zrobić , bo to jkest nie do wytrzymaniaShock
♥ Marysia i Tośka ♥

www.suwaczki.com/tickers/3i49k6nlbsb1u8y7.png

www.suwaczki.com/tickers/vkm4ev7kc3ggjgy3.png

Izabelka
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 06-07-2013 11:04
Awatar

SHIH-TZU maniak

Data rejestracji: 26.07.12

Hmm mój Tajf też burczy jak dzwoni domofon lub dzwonek do drzwi, ale to chyba normalne, ktoś zbliża się na jego terytorium Smile Natiomiast jak wchodzimy kodem, to wie już jaki jest dźwięk i cieszy się, że idzie ktoś swój i leci do drzwi z radością Smile
Może jak ktoś przychodzi to niech się z Tosią wita, poczochra ją itp., nie zamykaj jej, może boi się obcych po prostu.
♥ Iza i Tajfun ♥

'Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego..'

www.suwaczki.com/tickers/82down15idcv90e7.png

Marysia
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 06-07-2013 11:19
SHIH-TZU maniak

Może rzeczywiście, ale jak jest sama w domu i ktoś wejdzie kodem to nic nie robi, jak ktoś wchodzi to siedzi na legowisko tak jakby sie bała, ale jak już wejdziemy do środka wtzn. jak tylko zobaczy mnie to wylatuje , pupa lata na wszystkie strony i jest cała szczęśliwa Smile
♥ Marysia i Tośka ♥

Izabelka
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 06-07-2013 13:54
Awatar

SHIH-TZU maniak

Data rejestracji: 26.07.12

A kto jeszcze wchodzi kodem poza Wami ? Wiesz psy to mądre zwierzaki, ona na pewno nauczona już jest jaki dźwięk jest gdy ktoś wchodzi na kod, może się boi, że to ktoś obcy ?
♥ Iza i Tajfun ♥

'Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego..'

www.suwaczki.com/tickers/82down15idcv90e7.png

Marysia
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 06-07-2013 14:07
SHIH-TZU maniak

Tylko my , a tak wgl. to jak wracam z dworu to wchodzę kodem takim co jak się wpisze to nie słychać bo to jest taki kod listonosza i nikt nie słyszy jak się ten kod wpisuje Wink
♥ Marysia i Tośka ♥

sally
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 22-07-2013 10:34
Awatar

SHIH-TZU maniak

Data rejestracji: 30.11.12

MOja tez tak zaczela robic im byla starsza.No nawet problemy mielismy bo nie nauczona ze mamy gosci ze ktos przychodzi itd.Mamy malo znajomych itd.Mojego brat jak przychodzilk to tak szczekala stale na niego burczala warczala karcilam ja.Teraz juz mowi ze nie robi jak byl ostatnim razem tez.Przewaznie jak ktos dzowni to idiota szczeka albo kreci sie piszczy bo chce zobaczyc kto do holu wchodzi haha i nie wie czy ma sie cieszyc czy obszczekac hah...Rozumiem cie bo to irytujace.Moja nie szczeka duzo ale poszczekuje i powarkuje.Myslimy ze nie nauczona ze ktos jest no i im starsza terytorium jej wieksze wlasnosciowo SmileWlasnie my robilismy tak z simonem ze ciastka jej dawac mial i glaskac wkoncu nauczyla sie ze poznaje i nie szczekala ostatnio podobno.Moze wlasnie dajcie ja poczochrac przytulic i witac z nia Wink heh ciastko podstawcie Smile niech wie ze to swoj ktos Smile
Ik bin daise Pfft mam pania sally i pana rocco Smile
www.suwaczki.com/tickers/ug37jw4zlihoiu4n.png

www.suwaczki.com/tickers/860ikqi19sg82pct.png

galery daise: http://shih-tzu.pl/userphotogallery.php?album_id=484

agula
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 13-08-2013 16:37
Użytkownik

Data rejestracji: 28.03.12

czuje że ktoś idzie Grin
Mila to samo jak ktoś domofonem dzwoni to zaraz nos pod drzwiami i się cieszy i zaczyna piszczeć a czasem i podszczekiwać Smile
a jak ktoś czasem do sąsiada przychodzi i rozmawiają pod swoimi drzwiami to Mila już skomli po swojemu...

raz przyszła do nas Pani spisywać wodę czy coś, nie wchodziła do domu ja jej tylko karteczkę dałam i ona spisała a ja się miałam podpisać...
Mila w domu drapała po drzwiach, piszczała, mruczała...

Chociaż ona to tak garnie do wszystkich ludzi, z każdym by się przywitała kogo spotka po drodze...
Mój ciekawski towarzyski mopik Grin
Fakt czasem to wkurza ale cóż Smile
Edytowane przez agula dnia 13-08-2013 16:40
www.suwaczki.com/tickers/w5wqq7ym2r8j27j0.png
Mila urodzona 2.02.2012
z nami od 27.03.2012 Smile

Przeskocz do forum:
Reklamy